Cennik

Jak zacząć działać z Testportalem?

Podsumowanie

Testportal pozwoli Ci w łatwy sposób przygotować test, który dostarczy szczegółowych danych na temat poziomu umiejętności i wiedzy Twoich rozwiązujących. Przeczytaj, jak krok po kroku wykorzystać pełen potencjał testowania online:

 1. Zarejestruj konto.

 2. Stwórz pierwszy test online.

 3. Monitoruj postępy rozwiązujących w trakcie testu.

 4. Analizuj wyniki za pomocą raportów i statystyk.

 5. Wybierz subskrypcję dopasowaną do Twoich potrzeb.


Testportal - Twoja platforma do testów online

Przed Tobą kilka etapów, które pozwolą Ci tworzyć i przeprowadzać testy, quizy oraz egzaminy online. Dzięki Testportalowi uzyskasz przejrzyste, wnikliwe i rzetelne informacje o postępach uczestników Twoich testów.

Wiarygodne wyniki i szczegółowe analizy

Testportal zapewni Ci wiarygodność wyników dzięki zwiększonemu bezpieczeństwu testowania. Wspierają je nasze dedykowane rozwiązania, takie jak Technologia Uczciwy Rozwiązujący czy restrykcyjne ograniczenia czasowe. Testportal pomaga również wyciągać wnioski, automatycznie analizując tysiące wyników testów i generując szczegółowe raporty.

Idealne dla testów, quizów i egzaminów online

Platforma umożliwia tworzenie i udostępnianie różnych rodzajów ewaluacji, takich jak quizy, testy i egzaminy. W naszej aplikacji, dla uproszczenia, nazywamy je wszystkie "testami".

Jako kompleksowe narzędzie do testowania online, Testportal spełnia potrzeby profesjonalistów z różnych dziedzin: od trenerów korporacyjnych i liderów zespołów, po rekruterów i wielu innych. Nieustannie dostosowujemy platformę do unikalnych wymagań ekspertów.

Dołącz do społeczności Testportalu i wykorzystaj pełen potencjał testowania online!

5 kroków, aby zacząć korzystać z Testportalu

1. Rejestracja konta

Rejestracja konta jest niezbędna, aby móc korzystać z możliwości platformy Testportal. Poniżej przedstawiamy proste kroki, które wystarczy wykonać, aby zarejestrować konto i rozpocząć tworzenie testów:

 1. Odwiedź stronę Testportal - Rejestracja albo na stronie głównej testportal.pl wybierz opcję Załóż konto.

 2. Wprowadź swój adres e-mail oraz hasło.

 3. Zaznacz oświadczenie, że zapoznałaś/zapoznałeś się z Regulaminem i Polityką prywatności serwisu Testportal.

 4. Kliknij przycisk Zarejestruj się.

 5. Po zarejestrowaniu konta, otrzymasz wiadomość e-mail z kodem aktywacyjnym i przyciskiem do aktywacji Twojego konta. 

 6. Sprawdź swoją skrzynkę e-mail i skorzystaj z wybranej opcji aktywacji konta:

 • Na ekranie “Aktywacja konta” wpisz otrzymany kod aktywacyjny.

 • Kliknij przycisk Potwierdź adres e-mail w otrzymanym mailu.

Po poprawnej aktywacji konta, możesz zalogować się do Testportalu. Od tego momentu masz możliwość tworzenia swoich testów i korzystania z głównych funkcjonalności platformy.

Osoby, które rozwiązują Twoje testy, nie muszą zakładać kont w Testportalu.

Wdrożenie platformy Testportal w Twojej organizacji jest łatwe i szybkie. Osoby rozwiązujące testy nie muszą zakładać kont, wystarczy, że zarejestrujesz się jako twórca testów. Dzięki temu rozwiązujący mogą bezpośrednio przystąpić do Twojego testu. To proste i wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci skoncentrować się na przygotowaniu doskonałego testu.


Indywidualnie czy w zespole?

Testportal oferuje elastyczne subskrypcje, dopasowane do indywidualnych lub zespołowych potrzeb. Bez względu na liczbę twórców testów w Twojej organizacji, mamy dla Ciebie odpowiedni plan.

W pierwszym przypadku, skorzystaj z planu Standard, PRO albo MAX. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. W drugim przypadku, skorzystaj z planu MAX Dedykowany, który umożliwia współpracę wielu użytkowników w ramach jednej subskrypcji. Wycenimy go dla Ciebie indywidualnie, w oparciu o aktualne potrzeby Twojej organizacji.

Informacje o wszystkich funkcjonalnościach dostępnych w ramach planów znajdziesz na stronie: https://www.testportal.pl/pl/cennik/biznes/.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące subskrypcji lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta.

2. Tworzenie testu

Testportal umożliwia przygotowanie testów online, które są dostosowane do Twoich potrzeb. Możesz wykorzystać różne rodzaje pytań, tworzyć zestawy testowe, wybrać rodzaj dostępu do testów, ustawiać kryteria oceniania, limity czasowe oraz skorzystać z wielu przydatnych funkcji. 

Dodatkowo, oferujemy Ci nieinwazyjne narzędzia do monitorowania postępów rozwiązujących i zapobiegania oszustwom podczas testowania online.

Stwórz test z AI

Nasze testy generowane przez sztuczną inteligencję to przełom, który da Ci niespotykaną wcześniej oszczędność czasu. Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać do Testportal AI swoje materiały źródłowe. 

Funkcjonalność zadziała z dowolną treścią. Możesz używać plików PDF/Microsoft Word lub skopiować i wkleić tekst, a następnie pozwolić naszym algorytmom stworzyć sugestie pytań i odpowiedzi. Po wygenerowaniu pytań możesz je przejrzeć i - w razie potrzeby - wprowadzić zmiany. Nasza platforma przy wsparciu AI połączy pytania w spójny test online. 

Przeczytaj szczegółową instrukcję, jak wygenerować test z pomocą AI.

Generuj pytania z AI

Tworzenie testów jest prostsze dzięki możliwości generowania pytań z AI

Import pytań do Testportalu

Testportal pozwala Ci na importowanie pytań testowych z innych źródeł. Następnie przekształca je w testy online. Może przetwarzać różne listy pytań w formatach PDF, MS Word lub zwykłego tekstu. Nie wymaga to dodatkowej pracy po Twojej stronie.

Dowiedz się więcej, jak zaimportować pytania testowe do Testportalu.

Zaimportowane pytania

Dzięki importowi pytań przygotowanie testu będzie szybkie

Utwórz test od podstaw samodzielnie

Oto, jak krok po kroku stworzyć test online:

 1. Wybierz nazwę, język oraz logo do swojego testu. Zrobisz to w menu "Moje testy", po wybraniu opcji Nowy test w prawym, górnym rogu ekranu.

 2. Dodaj pytania testowe. Możesz skorzystać z typów pytań:

  • jednokrotnego wyboru,

  • wielokrotnego wyboru,

  • opisowych,

  • prawda/fałsz,

  • krótkiej odpowiedzi,

  • ankietowych.

  Jeśli potrzebujesz, możesz dołączyć do pytań załączniki: obrazki, audio, wideo albo pliki z Twojego urządzenia. Nadaj pytaniom kategorie, aby wyszczególnić zakresy tematyczne Twojego testu.

 3. Utwórz unikatowe zestawy testowe, jeśli chcesz uniknąć wymiany informacji między rozwiązującymi, lub gdy chcesz podzielić swój test na sekcje lub tematy. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi tworzenia zestawów testowych.

 4. Wybierz sposób udostępnienia testu uczestnikom i utwórz stronę startową testu.
  Możesz wybrać jeden spośród 5 sposobów przekazania testu Twoim rozwiązującym:

  • link,

  • indywidualny kod dostępu,

  • hasło grupowe,

  • link (trening/quiz),

  • udostępnianie w aplikacji Testportal dla Microsoft Teams.

  Żeby skonfigurować sposób dostępu do testu, przejdź do zakładki Dostęp do testu w menu “Konfiguracji testu”. Więcej informacji na temat różnych typów dostępu do testu znajdziesz w naszym artykule.
  Podczas testu możesz monitorować, ile razy rozwiązujący opuścili zakładkę z testem. Aby skorzystać z tej opcji, włącz ją na ekranie Dostęp do testu w sekcji “Technologia Uczciwy Rozwiązujący”. Ostrzeżenie wyświetli się, gdy rozwiązujący test opuści kartę z testem. Możesz również zablokować kontynuowanie testu po przekroczeniu dopuszczalnej liczby opuszczeń. O Technologii Uczciwy Rozwiązujący dowiesz się więcej na naszej stronie Pomocy.

 5. Skonfiguruj kryteria oceny oraz dodaj podsumowanie testu, które uczestnicy zobaczą po zakończeniu.
  Szczegółowe informacje na temat konfiguracji oceniania testu znajdują się w tym tekście.

 6. Skonfiguruj ustawienia czasowe testu i wybierz sposób uruchomienia go.
  Możesz ustawić parametry czasowe swojego testu w zakładce Ustawienia czasu.
  W trakcie trwania testu czas jest mierzony po stronie serwera. Dostosuj jego ustawienia do swoich preferencji. Możesz ustawić czas trwania całego testu lub czas na udzielenie odpowiedzi na pojedyncze pytania. W kolejnej sekcji ekranu Ustawienia czasu wybierz metodę uruchomienia testu. Test można aktywować ręcznie w dowolnym momencie lub udostępnić do rozwiązania w określonym przedziale czasowym. 
  Znajdź informacje o ustawieniach czasu i aktywacji testu w tym artykule.

 7. Stwórz certyfikaty dla uczestników testu.
  Na Testportalu możesz łatwo tworzyć zarówno standardowe, jak i w pełni spersonalizowane certyfikaty, które idealnie odpowiadają Twoim potrzebom. Ustawienia certyfikatu są dostępne w zakładce Wzór certyfikatu. Możesz dowolnie modyfikować szablon, aby uzyskać potrzebną Ci wersję. Przeczytaj artykuł o certyfikatach na naszej stronie Pomocy, żeby dowiedzieć się więcej.

Wiarygodność wyników testu

Korzystając z platformy Testportal, możesz użyć mechanizmów w celu zapewnienia wiarygodności wyników:

 1. Restrykcyjne limity czasowe. Możesz ustawić odpowiednio krótki czas na rozwiązanie całego testu lub odpowiedzi na pojedyncze pytanie, żeby zwiększyć uczciwość rozwiązywania testów.

 2. Bezpieczne udostępnianie testów za pomocą indywidualnych kodów dostępu lub dedykowanej aplikacji Microsoft Teams.

 3. Synchronizacja czasu rozwiązywania. Testportal umożliwia rozpoczęcie testu przez wszystkich uczestników w tym samym czasie.

 4. Losowa kolejność pytań i odpowiedzi to sposób na automatyczne wygenerowanie unikalnych zestawów pytań.

 5. Blokada powrotu do poprzednich pytań.

 6. Skuteczny i nieinwazyjny proktoring. Stworzyliśmy Technologię Uczciwy Rozwiązujący, która skutecznie monitoruje aktywność rozwiązujących podczas testów.

 7. Współpraca z platformami wideokonferencyjnymi umożliwiająca podgląd kamer uczestników testu przybliży Twoje testy do testów stacjonarnych.

Przetwarzanie danych osobowych, RODO i personalizacja strony startowej

Jako Testportal zbieramy i przetwarzamy dane osobowe naszych Użytkowników na potrzeby świadczenia usług online. Nasza Polityka Prywatności (dostępna tutaj) szczegółowo opisuje procedury przetwarzania danych osobowych naszych Użytkowników.

Testportal funkcjonuje w oparciu o Regulamin oraz Politykę Prywatności, które zapewniają zgodność z przepisami RODO. Naszym priorytetem jest odpowiedzialne przetwarzanie danych osobowych i dbałość o zachowanie najwyższych standardów w tej dziedzinie.

Jak zbierać dane osobowe rozwiązujących na stronie startowej testu?

Konfigurując test masz możliwość dodania instrukcji dla rozwiązujących, które zostaną wyświetlone przed jego rozpoczęciem.

Obok instrukcji będzie formularz, zawierający pola na dane osobowe, jakich wymagasz od rozwiązujących. Mogą to być standardowe pola, np. imię, nazwisko, e-mail, ale także Twoje własne, np. oddziały w firmie do wyboru w formie listy.

Jeśli nie posiadasz jeszcze zgód na przetwarzanie danych osobowych rozwiązujących, dodaj odpowiednią klauzulę. Warto jednak pamiętać, że zgody mogą być zebrane w dowolny sposób i wystarczy, że uzyskasz je raz. Jeśli używasz platformy Testportal w pracy, najpewniej Twoja organizacja takie zgody już ma i nie trzeba ich zbierać ponownie przed testem. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

3. W trakcie testu

Monitoring rozwiązujących

Testportal daje Ci możliwość śledzenia bieżącego postępu wszystkich respondentów rozwiązujących Twój test. Funkcjonalność ta włącza się automatycznie z chwilą uruchomienia testu i pozwala Ci obserwować, na którym pytaniu są Twoi rozwiązujący.

Na podstawie wniosków, możesz na przykład podjąć decyzję o wydłużeniu czasu odpowiedzi na pytania albo skróceniu czasu na rozwiązanie testu.

Przebieg testu będziesz monitorować za pomocą tabeli dostępnej w menu “Przebieg testu i wyniki”, w zakładce Monitoring rozwiązujących.

4. Analiza wyników testu

Wyniki

Dokładne wyniki rozwiązujących Twój test możesz przeglądać w menu “Przebieg testu i wyniki”, w zakładce Tabela wyników. Znajdziesz tam dane osobowe rozwiązującego, jego wynik w punktach i procentach, czas rozwiązywania testu, godzinę rozpoczęcia i zakończenia zdawania. Jeżeli włączyłeś Technologię Uczciwy Rozwiązujący, to widoczna będzie także informacja o liczbie opuszczeń testu przez konkretnych rozwiązujących.

Testportal - Wynik Egzaminu Online

Przeglądaj rezultaty rozwiązujących w arkuszach testowych, żeby mieć pełen obraz ich umiejętności

Raporty


Po każdym z testów Testportal udostępni Ci automatycznie wygenerowane zaawansowane i szczegółowe raporty z przeprowadzonych testów. Obecnie udostępniamy aż 7 opcji raportów, dzięki którym zawsze łatwo odszukasz informacje, które są dla Ciebie kluczowe. Możesz też dostosować raporty do swoich potrzeb, wybierając jedynie te dane, które są dla Ciebie najważniejsze.

Testportal umożliwia pobieranie raportów w różnych formatach, abyś miał/miała do nich dostęp na swoich urządzeniach. Raporty pozwolą Ci śledzić i analizować wyniki testów w sposób wygodny i efektywny.

Do każdego przeprowadzonego testu dostępne są dla Ciebie następujące raporty:

 • raport z wynikami testu,

 • macierz odpowiedzi,

 • odpowiedzi dla zaznaczonych rozwiązujących,

 • raport szczegółowy dla zaznaczonych rozwiązujących,

 • szczegóły dla zaznaczonych rozwiązujących.

Raporty pobierzesz korzystając z opcji Eksport wyników, która jest umieszczona pod tabelą wyników. Na rozwijalnej liście wybierzesz typ raportu do pobrania.

Dowiedz się więcej o raportach na naszej stronie Pomocy.

Tabela wyników

Możesz przejrzeć wyniki osób rozwiązujących test w tabeli wyników

Statystyki

Statystyki dostępne w Testportalu umożliwiają dogłębną analizę i wykorzystanie wyników Twoich testów online. Nasza platforma oferuje zbiór przydatnych wykresów i diagramów. Nie tylko otrzymasz automatyczne wnioski po zakończeniu testu, ale także możesz wskazać mocne strony respondentów oraz obszary do poprawy jako część spersonalizowanej informacji zwrotnej.

Analizę swojego testu możesz przeprowadzić za pomocą danych zebranych w zakładce Statystyki w menu “Przebieg i wyniki testu”. Więcej informacji o statystykach przeczytasz tutaj.

Statystyki

Statystyki pomogą Ci wyciągnąć wnioski o wiedzy i umiejętnościach rozwiązującychBaza wyników - śledzenie postępów dzięki wszystkim testom w jednym miejscu

Dzięki bazie wyników dostępnej w Testportalu odkryjesz, jak duże możliwości analizy postępów rozwiązujących mogą wpływać na rozwój ich wiedzy i umiejętności. Ta funkcjonalność pozwoli Ci nie tylko na przeglądanie konkretnych danych ze wszystkich przeprowadzonych testów, ale również na śledzenie postępów Twoich rozwiązujących na przestrzeni czasu. To doskonałe narzędzie do monitorowania ich rozwoju na przestrzeni różnych testów.

Aby przejść do bazy wyników, wybierz opcję “Baza wyników”, która znajduje się po lewej stronie ekranu.

Jeśli korzystasz z planów zespołowych, możesz umożliwić dostęp do bazy wyników wszystkim subkontom. Dzięki temu każda osoba z Twojego zespołu będzie mogła szybko i wygodnie przeglądać wyniki testów.
Przeczytaj tekst, żeby dowiedzieć się, jak to zrobić.

5. Zakup subskrypcji

Wykupienie odpowiedniej subskrypcji w Testportalu musi zostać poprzedzone wyborem planu dopasowanego do Twoich aktualnych potrzeb. Jeśli Twoim wymaganiom odpowiadają plany: Standard, PRO lub MAX, ich ceny znajdziesz na stronie: https://www.testportal.pl/pl/cennik/biznes/. Jeżeli potrzebujesz indywidualnego podejścia, wycenimy dla Ciebie MAX Dedykowany, gdy skontaktujesz się z nami w tej sprawie.

Następne kroki są naprawdę proste. Dzięki możliwości wybrania szybkich sposobów płatności, możesz przeprowadzać testy od razu po opłaceniu subskrypcji.

Możesz wybrać spośród metod płatności:
- płatność (cykliczna) kartą płatniczą,
- przelew bankowy lub szybka płatność online (płatność jednorazowa):

 • BLIK,

 • karta płatnicza,

 • przelew bankowy i inne metody płatnicze,

 • przelew zwykły (dostępny w przypadku płatności za roczną subskrypcję).

W celu opłacenia subskrypcji postępuj według poniższych kroków:

 1. Zaloguj się na swoje konto.

 2. Przejdź do menu "Moje konto" i w zakładce Informacje ogólne albo Płatności skorzystaj z opcji Przedłuż ważność.

 3. Na ekranie “Wybierz plan” kliknij Wybierz przy planie, który Cię interesuje.

 4. Następnie wybierz okres rozliczeniowy i metodę płatności. Podaj dane Nabywcy i w razie potrzeby Odbiorcy.

 5. Na koniec wybierz opcję Kupuję. Przekieruje Cię ona na stronę płatności w zależności od metody, którą wybrałeś.

Przeczytaj więcej o płatnościach w artykule na naszej stronie Pomocy.

Testportal to platforma zapewniająca kompleksową i rzetelną ocenę wiedzy w biznesie i edukacji. Dzięki zaawansowanym algorytmom i wsparciu AI oferuje kompleksowe rozwiązanie. Wysokie bezpieczeństwo testów gwarantuje wiarygodne wyniki, odzwierciedlające rzeczywisty poziom wiedzy i umiejętności uczestników.

Stale rozwijamy nowe funkcje, aby ułatwić codzienną pracę naszych Użytkowników. Dołącz do nas, aby przyspieszyć proces testowania i podnieść poziom ewaluacji.

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia, skontaktuj się z nami.

Czy ten artykuł był przydatny?