Blog

Inne

Czy w czasie testu rozwiązujący mogą wracać do poprzednich pytań?

Jeśli ustawiłeś czas trwania całego testu, możesz pozwolić rozwiązującym go na odpowiadanie na pytania w dowolnej kolejności. W tym celu w wybranym teście przejdź do ekranu Ustawienia czasu, a potem włącz znajdującą się na dole strony opcję Zezwól na odpowiadanie na pytania w dowolnej kolejności np. wracanie do poprzednich pytań, odpowiadanie na pytania od końca.

Dowolna kolejność pytań

Opcja odpowiadania na pytania w teście w dowolnej kolejności

Wybrane ustawienie zatwierdź opcją Zapisz na dole strony.

Jak wysłać test do współpracownika?

Możesz udostępniać swój test innym użytkownikom, jeśli Wasze konta należą do tej samej subskrypcji - na przykład w ramach planów edukacyjnych EDU Szkoła, EDU Uczelnia albo biznesowym MAX Dedykowany.

Przesyłanie testu krok po kroku

 1. Zaloguj się na swoje konto.

 2. Na ekranie Moje testy na każdym z testów znajdziesz ikonę trzech kropek. Kliknij ją na tym teście, który chcesz przekazać innym użytkownikom.

 3. Wybierz opcję Wyślij do współpracownika.

 4. W okienku z adresami mailowymi użytkowników, wybierz tych, którym chcesz przesłać testy i zatwierdź wybór przyciskiem Wyślij.

 5. Na ekranie zobaczysz informację potwierdzającą, że test został wysłany do zaznaczonych użytkowników.

Wyślij test do współpracownika

Wysyłanie testu do współpracownika

Jak stworzyć kopię testu?

Kopiowanie testów na platformie Testportal pozwala na przygotowanie kolejnych wersji testu bez konieczności dodawania od nowa wszystkich pytań. Łatwiejsza jest także wtedy konfiguracja, która zostaje zapamiętana z pierwotnej wersji testu. Dzięki temu masz możliwość zmiany tych ustawień, które mają się różnić od pierwszej wersji. Wszystko to daje Ci przede wszystkim dużą oszczędność czasu.

Kopiowanie testu krok po kroku

 1. Na ekranie Moje testy kliknij ikonkę trzech kropek przy teście, który chcesz skopiować.

 2. Wybierz opcję Duplikuj.

 3. W nowym okienku, w polu Nazwa duplikatu możesz edytować obecną lub wpisać nową nazwę testu.

 4. Po ustawieniu nazwy, użyj opcji Duplikuj.

Kopiowanie testu

Kopiowanie testu pozwala zaoszczędzić czas i ułatwia pracę

Podczas kopiowania testu duplikują się wszystkie jego pytania wraz z ustawieniami.

Przykład: Jeśli w pierwotnym teście miałeś włączoną opcję Losowa kolejność pytań i odpowiedzi wraz z liczbą losowanych pytań, np. Losowanych pytań: 30 z puli: 30, to po dodaniu kolejnych pytań w skopiowanym teście, konieczne jest zaktualizowanie liczby losowanych pytań zgodnie ze swoimi potrzebami.

Czy mogę zlecić Wam przeprowadzenie testu?

Planujesz zorganizować konkurs, olimpiadę lub duży sprawdzian wiedzy? Chętnie podejmiemy się stworzenia i przeprowadzenia zleconego przez Ciebie testu.

Jak zlecić przeprowadzenie testu?

Jeśli chcesz, by ktoś w Twoim imieniu profesjonalnie przygotował, skonfigurował i udostępnił test rozwiązującym, zleć to zadanie naszemu zespołowi. Jeśli chodzi o ocenianie online, mamy całkiem spore doświadczenie.

Napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na adres kontakt@testportal.pl. W jej treści zamieść odpowiedzi na poniższe pytania:

 1. Kiedy ma zostać przeprowadzony test?

 2. Ilu rozwiązujących weźmie w nim udział?

 3. Czy posiadasz przygotowane w formie elektronicznej pytania do testu (oraz ile ich jest)?

 4. Jeśli organizujesz konkurs lub olimpiadę, czy będą miały one jeden etap, czy kilka?

 5. W jaki sposób mamy udostępnić test Twoim rozwiązującym?

Dodatkowo, opisz też wszelkie inne potrzeby związane z testem, które Twoim zdaniem powinniśmy poznać. W odpowiedzi, którą otrzymasz od nas niezwłocznie, odniesiemy się do nich i przedstawimy wstępną wycenę usługi.

Czy ten artykuł był przydatny?