Cennik

Certyfikaty

Podsumowanie

 1. Certyfikaty online potwierdzają udział w teście onlilne i/lub osiągnięty wynik.

 2. Testportal umożliwia wystawianie certyfikatów użytkownikom planów PRO, MAX, MAX Dedykowany oraz EDU Uczelnia.

 3. Certyfikaty są w pełni konfigurowalne, by mogły zawierać wszystkie wymagane przez Ciebie informacje.

 4. Możesz wysłać certyfikaty swoim rozwiązującym ręcznie, po tym, jak zakończy się test online, a wszystkie arkusze testowe zostały sprawdzone i ocenione.

Jak wygenerować certyfikat do testu?

Certyfikat to potwierdzenie wzięcia udziału w teście online, osiągniętych przez rozwiązującego wyników oraz tego, przez kogo test został zorganizowany. Na Testportalu możesz z łatwością stworzyć zarówno proste, jak i w pełni spersonalizowane certyfikaty.

Kto może stworzyć certyfikat?

Generowanie certyfikatów dla rozwiązujących jest dostępne dla użytkowników naszych planów biznesowych PRO, MAX oraz MAX Dedykowany, a także planu edukacyjnego EDU Uczelnia.

Przy pomocy generatora certyfikatów możesz także utworzyć potwierdzenia uczestnictwa, na przykład w szkoleniu.

Jest to przydatna opcja, jeśli takie szkolenie nie kończy się egzaminem, tylko zwykłym testem wiedzy, a Ty mimo to chcesz zaoferować dokument.

Możesz skorzystać z niej też, jeśli rozwiązujący nie zdał egzaminu końcowego i zamiast certyfikatu ma otrzymać potwierdzenie uczestnictwa. Wystarczy wtedy odpowiednio zmienić treść elementów certyfikatu, o których piszemy poniżej.

Tworzenie certyfikatu – główne elementy

Pracę nad certyfikatem możesz rozpocząć już na etapie ustawień wstępnych. Wystarczy w wybranym teście, w zakładce Konfiguracja testu, przejść do Wzór certyfikatu.

Wzór certyfikatu

Wystarczy kilka kliknięć, aby stworzyć profesjonalny certyfikat dla rozwiązujących

Po kliknięciu zobaczysz ogólny szablon certyfikatu, który będzie bazą dla Twojej wersji. Zawartość certyfikatu możesz edytować zaznaczając odpowiednie pola:

 • Logo

Logo Twojej organizacji.

 • Podtytuł

Pomocniczy tekst nagłówkowy, który znajdzie się bezpośrednio pod tytułem certyfikatu.

 • Imię i nazwisko rozwiązującego

Dane, które rozwiązujący wpisał podczas logowania się do testu online (jeśli były one wymagane).

 • Treść certyfikatu (akapit 1)

Edytowalny blok tekstu, w którym możesz umieścić dowolny opis, np. czego dotyczył test i co dany certyfikat zaświadcza. W przypadku testów zaliczeniowych treść akapitów może różnić się w zależności od zaliczenia lub niezaliczenia testu.

 • Nazwa testu

Tutaj znajdzie się nazwa testu, w formie jaka została podana w zakładce Ustawienia wstępne.

 • Treść certyfikatu (akapit 2)

Edytowalny blok tekstu, w którym możesz umieścić dowolny opis, np. czego dotyczył test i co dany certyfikat zaświadcza. W przypadku testów zaliczeniowych treść akapitów może różnić się w zależności od zaliczenia lub niezaliczenia testu.

Jak użyć własnego wzoru certyfikatu?

Jeśli posiadasz własny wzór certyfikatu, którego chciałbyś użyć, napisz do nas przez formularz w dziale kontakt lub na adres e-mail: kontakt@testportal.pl.

Jak wysłać certyfikaty do rozwiązujących?

Chcesz wysłać certyfikaty do swoich rozwiązujących? Na Testportalu możesz zrobić to z łatwością. Po wybraniu rozwiązującego, do którego chcesz przekazać dokument, wystarczy tylko kilka kliknięć.

Pamiętaj, by dokładnie sprawdzić wyniki testu i upewnić się, że nie zmienią się kryteria oceniania odpowiedzi! Dopiero po tym wyślij certyfikaty do Twoich rozwiązujących.

Jeśli wiesz, że kryteria oceniania zakończonego testu online nie ulegną zmianie, możesz wysłać certyfikaty rozwiązującym. Będzie to potwierdzenie ich uczestnictwa w Twoim teście.

Wysyłka certyfikatu

Wybierz jednego lub wielu rozwiązujących i wyślij certyfikaty kilkoma kliknięciami

Przejdź do zakładki Przebieg testu i wyniki, a następnie wybierz Tabelę wyników. Znajdziesz tam dwie opcje wysyłania certyfikatów. Możliwe będzie:

 1. Wysłanie certyfikatów do rozwiązujących zaznaczonych w tabeli.

 2. Pobranie certyfikatów dla rozwiązujących zaznaczonych w tabeli.

Jeśli wybierzesz drugie rozwiązanie, pobrane certyfikaty będą musiały zostać wysłane przez Ciebie, na przykład jako załącznik w wiadomości e-mail lub poprzez wybrany komunikator internetowy.

Co zrobić, jeśli po wysłaniu certyfikatów zmieniły się kryteria oceniania?

Certyfikaty należy wówczas wysłać ponownie, ponieważ prawdopodobnie zmienią się też oceny rozwiązujących oraz decyzje o zdaniu/niezdaniu testu.

Czy możliwa jest automatyczna wysyłka certyfikatów?

Aby zapewnić Ci pełną kontrolę nad procesem wysyłania certyfikatów rozwiązującym, nie mogą one być wysyłane automatycznie po zakończeniu rozwiązywania testu.

Przeczytaj też więcej informacji o tym, jak wygenerować certyfikat na platformie Testportal.

Czy ten artykuł był przydatny?