Blog
Edukacja

3 min

Young Marines i Testportal promują rozwój umysłowy, moralny i fizyczny

Po wybuchu pandemii organizacja dla młodzieży z USA zawiesiła tradycyjne zajęcia. Dzięki zdalnemu ocenianiu z Testportalem szybko przeszła ona na nauczanie online.

Udostępnij przez:

Young Marines and Testportal logos.

Ważna misja

Od swych początków, jednej jednostki w 1959 roku, Young Marines rozrosła się do 238 jednostek z ponad 6.000 młodzieży i 2100 wolontariuszami. Dziś ta organizacja działa w 40 stanach USA, Dystrykcie Kolumbii oraz Japonii.

Program Young Marines to narodowa organizacja non-profit dla młodzieży w wieku od 8 lat do ukończenia szkoły średniej. Program formuje ją oraz uczy znaczenia pewności siebie, osiągnięć akademickich, honorowania weteranów, patriotyzmu, pracy społecznej i zdrowego stylu życia bez narkotyków. Koncentrujemy się na budowaniu charakteru, przywództwie i byciu produktywnym członkiem społeczeństwa

Susan Righthouse

Dyrektor Wykonawcza Miramar Young Marines

asd

Źródło: https://youngmarines.org

Wybuch pandemii Covid w marcu 2020 roku szybko uświadomił zespołowi, że Young Marines nie będą mogli w najbliższym czasie organizować spotkań. Był to bardzo ważny aspekt ich programu, ponieważ takie elementy, jak musztra, umiejętności polowe i orientacja w terenie to zajęcia praktyczne.

Korzystając z Zooma i Google’a, organizowałam zajęcia online dla Young Marines, by pozostali zaangażowani w program. Nie używałam wtedy żadnych platform do testowania. Chodziło mi przede wszystkim o to, by dzieci były pozostawały w programie, nie traciły zainteresowania i by trzymać je z dala od gier online (lub by grały jak najmniej)

Susan Righthouse

Dyrektor Wykonawcza Miramar Young Marines

Coraz więcej Młodych Marines

Informacje o zajęciach online rozchodziły się szybko, dołączało do nich coraz więcej młodych marines, także spoza rejonu Susan. Do września 2020 roku współpracowała ona już z prawie 1.300 Young Marines, którzy chcieli utrzymać zaangażowanie w program, gdy ich jednostki nie organizowały spotkań.

W tym samym czasie Young Marines zaliczali coraz mniej zajęć, a jednostki obawiały się, że zaczną tracić dzieci w swoich jednostkach. Zaliczenia są kluczowe, by młodzi marines mogli awansować.

Organizacja Young Marines jest całkowicie oparta na zaliczeniu zajęć. Jeśli dzieci nie wykonują zadań, nie awansują. Zwykle przed awansem na następny stopień wymagane jest od 60 do 85 zaliczeń (oraz spełnienie innych wymagań). To inaczej, niż w skautingu, gdzie młodzież przechodzi do wyższych grup kiedy dorasta lub idzie do kolejnej klasy.

Susan Righthouse

Dyrektor Wykonawcza Miramar Young Marines

as

Źródło: https://youngmarines.org

Na wysokości zadania

Nagłe przejście na naukę online wiązało się z przygotowaniami i niezbędną logistyką. Dyrektor wykonawcza zastanawiała się, jak zaliczać wymagania, wiedząc, że proces oceniania musi być rzetelny.

Dzieci, które w tym czasie miały lekcje online w domu, były całkiem sprytne, jeśli chodzi o rozwiązywanie testów i ściąganie. Na szczęście gotowe było rozwiązanie, które na taką okazję przygotował Testportal.

Technologia Uczciwych Rozwiązujący firmy Testportal oraz możliwość ustawienia limitów czasu dla każdego testu to zdecydowanie klucze do naszego sukcesu w ostatnich latach. Odkąd zaczęliśmy korzystać z Testportal, w całym kraju przeprowadzono ponad 950 testów. Te wszystkie dzieciaki prawdopodobnie nie dostałyby zaliczeń i awansów gdyby nie nauka oraz ocenianie online

Susan Righthouse

Dyrektor Wykonawcza Miramar Young Marines

Za sprawą prostoty działania i mechanizmów zabezpieczania wiarygodności wyników, Testportal stał się sojusznikiem, który umożliwił Young Marines kontynuowanie misji. Dzięki automatyzacji procesu oceniania mają oni więcej czasu na pracę z młodzieżą i wspieranie rozwoju nowych członków.

Powiązane artykuły

Students taking an exam
Edukacja

Nowy egzamin maturalny 2023

W marcu 2021 Ministerstwo Edukacji i Nauki pokazało założenia nowej matury. Pierwszy raz do egzaminu w zmienionej formie uczniowie szkół średnich przystąpią już 4 maja 2023 roku.

Luty 08, 2022

5 min

Students using online test builder during on-site learning
Edukacja

7 ważnych powodów, by używać Testportalu w nauczaniu w klasie

Po niezwykle trudnym roku 2020 uczniowie wreszcie mogli wrócić do swoich klas. Szkoły oraz nauczyciele muszą teraz odnaleźć się w nowej normalności, ale czy oznacza to, że powinni porzucić wiedzę i narzędzia, z których korzystali w najczarniejszych dniach pandemii COVID-19 i zdalnego nauczania? Zdecydowanie nie!

Listopad 12, 2021

7 min

A smiling teacher looks at student's laptop in a classroom.
Edukacja

Ocenianie kształtujące - przyszłość edukacji

Pandemia zmusiła tradycyjne szkolnictwo do przejścia na nauczanie online. Stała się przez to świetną okazją do dalszej jego modernizacji. Konieczne zmiany powinny objąć systemowe przejście z obecnej skali ocen na nowoczesny sposób przekazywania i ewaluacji wiedzy, ocenianie kształtujące. Dostępność rozbudowanych narzędzi internetowych, takich jak platforma Testportal, znakomicie ułatwi proces, którego celem powinno być wprowadzenie szkolnictwa w nową erę efektywnej nauki i równych szans.

Wrzesień 21, 2021

6 min