Cennik
Historie klientów

2 min

Testportal, HubSpot i Badgr zintegrowane na potrzeby szkoleń

Tematyka oraz potrzeby szkoleń z cyberbezpieczeństwa stale się zmieniają. Jako lider w tak dynamicznej branży, amerykańska firma szkoleniowa Level Effect, stanęła przed wyzwaniem zarządzania wieloma testami i wynikami w sposób zautomatyzowany.

Udostępnij przez:

Testportal and Level Effect logos

Platformy, których używali do tej pory - od prostych rozwiązań pokroju Google Forms i Microsoft Forms po zaawansowane narzędzia jak Typeform - okazały się niewystarczające. Z tego powodu zdecydowali się poszukać kompleksowego rozwiązania. W ten właśnie sposób znaleźli Testportal.

Pomysł na integrację

Anthony Bendas, współzałożyciel oraz trener w Level Effect wyjaśnił, że firma oferuje klientom cykl testów, które muszą zostać zaliczone, aby otrzymać potwierdzenie ukończenia danego kursu. Współpraca z zespołami Testportalu, customer success i technicznym, pozwoliła mu na wdrożenie zupełnie nowego podejścia.

Razem z Level Effect została opracowana płynna integracja Testportalu oraz kilku dodatkowych narzędzi do automatycznego przyznawania cyfrowych potwierdzeń pomyślnego ukończenia kursu.

Jak działa wspomniana integracja? W pierwszym kroku Testportal przekazuje wszystkie wyniki do webhooka w Zapier. Następnie logika w Zapier inicjuje serię działań, m.in. potwierdzenie wyniku oraz adresu e-mail kursanta. Po tym etapie następuje kontakt z HubSpot w celu zaktualizowania rekordów kontaktowych kursantów o wyniki testów. Wewnątrz HubSpot znajdują się dodatkowe skrypty, które wywołują powrotny webhook w Zapier, gdy wszystkie rekordy właściwe dla kursanta spełniają wymagany warunek. Ten ostatni krok automatycznie przyznaje cyfrową odznakę za pośrednictwem platformy Badgr.

Level Effect, Testportal, Zapier, HubSpot i Badgr - integracja

Integracja, która przyspiesza pracę i maksymalizuje efekty szkoleń.

Wejście na nowy poziom

Podczas rozmów Anthony wielokrotnie podkreślał znaczący wpływ Testportalu na operacje dotyczące szkoleń.

W pewnym momencie musieliśmy zdecydować, czy zainwestować środki, czas i zasoby na budowę własnego systemu, czy zadowolić się mniej satysfakcjonującym rozwiązaniem... Ale nagle znaleźliśmy Testportal. Dzięki temu zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu, poprawiliśmy user experience i zwiększyliśmy widoczność postępów naszych kursantów.

Anthony Bendas

Współzałożyciel w Level Effect

Prostota, czytelna dokumentacja API i bezpieczeństwo Testportalu sprawiły, że integracja platformy z resztą narzędzi wykorzystywanych przez Level Effect przebiegła bezproblemowo. Połączenie możliwości programów zwiększyło efektywność i – tym samym - znacząco obniżyło koszty.

Level Effect nie tylko znalazł potężny silnik dla swoich testów i quizów, ale także dedykowany zespół, który w centrum swojej działalności stawia potrzeby klienta. Firma przekształciła szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, dostarczając funkcje potrzebne do tego, aby w kolejnych latach pozostać na samym szczycie branży.

Powiązane artykuły

Testportal and Cairnmead logos
Historie klientów

Firma konsultingowa + testy online = sukces

Zespół profesjonalistów BHP z Republiki Południowej Afryki używa Testportalu w aplikacji Microsoft Teams do oceniania rozwoju zawodowego swego zespołu. Efektem są znaczące sukcesy, jakie odnosi ich firma.

Lipiec 14, 2022

3 min

Testportal and Kinguin logos.
Historie klientów

Wysoka jakość usług dla ponad 3 mln klientów

Firma Kinguin dobrze wie, że szybka i fachowa obsługa klienta jest podstawą biznesu. Wprowadzenie testów wiedzy dla konsultantów pozwoliło zachować najwyższą jakość obsługi na drodze do 3 milionów zadowolonych klientów w niecałe 3 lata!

Wrzesień 29, 2021

3 min