Cennik
Historie klientów

3 min

Wysoka jakość usług dla ponad 3 mln klientów

Firma Kinguin dobrze wie, że szybka i fachowa obsługa klienta jest podstawą biznesu. Wprowadzenie testów wiedzy dla konsultantów pozwoliło zachować najwyższą jakość obsługi na drodze do 3 milionów zadowolonych klientów w niecałe 3 lata!

Udostępnij przez:

Testportal and Kinguin logos.

Kinguin – firma na globalnym rynku

Kinguin to założona w 2013 roku platforma do sprzedaży gier. Jest to globalny gracz na rynku e-commerce, który w niecałe 3 lata osiągnął 3 miliony klientów z całego świata. Co ważne – zadowolonych klientów, którzy polecają platformę swoim znajomym.

Misją firmy jest umożliwienie każdej osobie na świecie natychmiastowego kupna w najniższej cenie kluczy do gier komputerowych oraz programów.

Obsługa klienta w takiej firmie to nie lada wyzwanie. Wsparcie realizowane jest w 18 językach, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Mimo ogromnej automatyzacji sprzedaży, zapewnienie pomocy wszystkim klientom wymaga zaangażowania ponad 100 konsultantów.

Anna Lubarska, która zarządza jakością w Kinguin, opowiedziała nam o tym, jak firma poradziła sobie z utrzymaniem najwyższego poziomu obsługi klienta w warunkach dynamicznie rozwijającego się zespołu.

Kinguin office

Testportal pozwala nam lepiej zrozumieć naszych pracowników oraz trafnie zidentyfikować potrzeby szkoleniowe. Testy wiedzy są ważnym elementem kontroli jakości w naszej firmie. Pozwalają nam określić, czy błędy pracowników wynikają z braków w wyszkoleniu, czy z niedbałości.

Anna Lubarska

Customer Service Quality Manager

Znaleźć strategię dla rozwijającego się biura obsługi klienta

Jeszcze w 2014 roku weryfikacja wiedzy w zespole obsługi klienta była w początkowej fazie rozwoju. Po szkoleniu dla nowych pracowników przeprowadzany był jeden test wiedzy w formie papierowej, a następnie osoby z zespołu nawzajem obserwowały swoją pracę. Zauważono, że ta strategia nie sprawdza się.

Pojawiła się potrzeba zastosowania procedur kontroli jakości, planowania szkoleń oraz indywidualnych raportów na temat pracy każdej osoby. Postanowiono wprowadzić standardy najlepiej działających contact center na świecie. Przyjęto, że ważnym elementem składowym raportu będą okresowe sprawdziany wiedzy. Raport dla każdego pracownika składa się z oceny jakości i wydajności pracy, wyniku z testu online oraz poziomu umiejętności językowych.

Istotnym argumentem przemawiającym za okresowym sprawdzaniem wiedzy jest również fakt, że oferta w firmie co jakiś czas ulega poprawkom i zmianom. Upewnienie się, że zespół nadąża za zmianami, jest w tym wypadku bardzo ważne.

Wprowadzenie testów okresowych w Kinguinie umożliwił Testportal. Realizacja tego zadania w wersji papierowej byłaby praktycznie niemożliwa. Nie zdecydowaliśmy się na platformę e-learningową, ponieważ większość szkoleń musi odbyć się w formie tradycyjnej. Wybór aplikacji do przeprowadzania testów online był idealnym rozwiązaniem. Testy sprawdzają się same, więc trenerzy mogą się skupić na szkoleniach, zamiast sprawdzać testy.

Marco Procopio

Customer Service Manager

Testy online pozwalają przeprowadzić sprawdzian w obu oddziałach firmy zdalnie. Test sprawdza się automatycznie, a menadżerzy mogą natychmiast przejrzeć wyniki. Statystyki wynikające z wyników testu pozwalają zrozumieć, z jakimi pytaniami pracownicy mieli największy kłopot.

Dodatkową korzyścią z zastosowania testów jest pozytywny czynnik motywacyjny. Każda weryfikacja wiedzy motywuje do powtórzenia materiału. Udział w teście to okazja do pokazania, że poważnie traktuje się przygotowanie merytoryczne. Najlepsze osoby w zespole są nagradzane, a ze złych wyników nie są wyciągane żadne konsekwencje. Traktuje się je jedynie jako ważną informację, na co pracownik powinien zwrócić uwagę.

Przyjęte w firmie Kinguin rozwiązania dały wymierne efekty. Zespół obsługi klienta może pochwalić się niską liczbą negatywnych opinii ze strony użytkowników. Dzięki gruntownej wiedzy konsultantów skraca się czas rozwiązania problemów, co powoduje, iż wydajność zespołu jest wysoka, a średnia ocena jego pracy w ankietach jest bardzo dobra.

Testportal umożliwił firmie Kinguin.net regularną weryfikację przygotowania merytorycznego konsultantów niemal zerowym nakładem pracy. Automatyzacja procesu sprawdzania wiedzy pracowników jest jednym z filarów strategii firmy, mającej na celu zapewnienie najwyższej jakości obsługi klienta.

Powiązane artykuły

Young Marines and Testportal logos.
Historie klientów

Young Marines i Testportal promują rozwój umysłowy, moralny i fizyczny

Po wybuchu pandemii organizacja dla młodzieży z USA zawiesiła tradycyjne zajęcia. Dzięki zdalnemu ocenianiu z Testportalem szybko przeszła ona na nauczanie online.

Grudzień 27, 2022

3 min

Testportal and ISTD logos.
Historie klientów

Powrót po pandemii i niezwykły sukces szkoleń online

Testportal pomógł ISTD rozwijać się nawet w czasie COVID-19. Dziś ta instytucja pomaga innym budować lepsze schematy rozwoju zawodowego i dostarcza usługi szkoleniowe dzięki nowoczesnym testom online.

Grudzień 06, 2022

3 min

Testportal and Primary School Nr 2 logos.
Historie klientów

Jak Testportal wspiera szkołę w nauczaniu hybrydowym?

Testportal wspierał cyfrową edukację w Szkole Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej jeszcze przed pandemią. W trakcie COVID-19 pozwolił jej zaś łatwo przejść do nauczania zdalnego.

Listopad 22, 2022

3 min