Cennik
Historie klientów

4 min

Uniwersytet wysokich lotów i sukcesy z testami online

Historia sukcesu meksykańskiego uniwersytetu UNAQ, korzystającego ze zdalnych ewaluacji z Testportalem.

Udostępnij przez:

Testportal and UNAQ logos

Universidad Aeronáutica en Querétaro, w skrócie UNAQ, to nie jest zwyczajna szkoła wyższa. Większość tego typu instytucji ma w swojej ofercie takie kierunki jak medycyna, prawo, czy administracja, tymczasem UNAQ koncentruje się wyłącznie na przemyśle lotniczym i kosmicznym. Ten wyjątkowy uniwersytet mieści się w Queretaro De Arteaga, w Meksyku.

UNAQ university aircraft

Jeden z samolotów dostępnych dla studentów UNAQ

Nauczanie hybrydowe wysokich lotów

Wydziały na UNAQ stworzono z myślą o przemyśle lotniczym i kosmicznym. Oznacza to, że największe firmy z tych sektorów stale rekrutują absolwentów kończących uczelnię w samym sercu Meksyku. Każdego roku setki osób z całego państwa aplikują na UNAQ. Ale to nie wszystko.

Są tam także uczący się z Ekwadoru, Kolumbii i Argentyny, Stanów Zjednoczonych, a nawet z krajów afrykańskich. Podpisane porozumienie z Meksykańskimi Siłami Powietrznymi, sprawia, że wojsko regularnie przysyła żołnierzy, by realizowali określone programy nauczania.

Podobnie jak reszta świata, także i UNAQ bardzo zmienił się pod wpływem pandemii. W oczywisty sposób głównym problemem było wyeliminowanie ściągania i zapewnienie wiarygodności wyników egzaminów przygotowywanych przez wykładowców.

Korzystamy z pakietu Microsoft i początkowo używaliśmy Microsoft Forms, który ma jednak pewne ograniczenia. Dlatego właśnie szukaliśmy platformy, która sprostałaby naszym wymaganiom. Chcieliśmy mieć możliwość przeprowadzania egzaminów zdalnie. Zacząłem przeglądać dostępne oferty i sprawdzać darmowe wersje. Wśród różnych dostępnych opcji znalazłem także Testportal.

Felipe Augusto Lopez Garduza

Dziekan Wydziału Inżynierii UNAQ

UNAQ university campus

Widok z lotu ptaka na kampus UNAQ

 Dlaczego Testportal?

Niezwykłe czasy wymagają niecodziennych rozwiązań. Kiedy tradycyjna edukacja przestała być możliwa z powodów sanitarnych, szkolnictwo wyższe musiało przenieść online zarówno nauczanie, jak i sprawdzanie wiedzy studentów. Na szczęście, platforma odpowiadająca na wszystkie potrzeby uniwersytetów czekała już w gotowości.

Testportal bardzo spodobał mi się z powodu jego intuicyjności. Udostępnianie testów przez Microsoft Teams nagle stało się niezwykle łatwe. Dla naszego zespołu była to ogromna korzyść. Rozmawialiśmy na temat tego narzędzia na naszym wydziale i ostatecznie władze zgodziły się wdrożyć Testportal. Tak to się zaczęło.

Felipe Augusto Lopez Garduza

Dziekan Wydziału Inżynierii UNAQ

UNAQ university aircraft engine

UNAQ posiada szereg nowoczesnych pomocy naukowych, takich jak duże silniki odrzutowe

Zawodowcy kształceni od podstaw

Universidad Aeronáutica en Querétaro to dość niewielka szkoła wyższa, mająca w sumie 1200 studentów. Każdego roku jednak tylko na jej wydział inżynierii aplikuje ponad 600 osób.

Nim absolwenci zaczną robić kariery w firmach takich jak Airbus, Bombardier, General Electric, Continental czy Harman, spędzają wiele godzin, studiując nauki ścisłe i technologię, ale praktyka jest w tym przypadku równie ważna. UNAQ położony jest w pobliżu lotniska, które może przyjmować nawet największe samoloty na świecie. Właśnie tam studenci mogą uczyć się i zdobywać doświadczenie na uczelnianych samolotach.

Na uniwersytecie mamy obecnie 13 samolotów. Wszystkie z nich służą celom edukacyjnym, więc studenci mogą nawet rozbierać je na części i składać z powrotem.”

Felipe Augusto Lopez Garduza

Dziekan Wydziału Inżynierii UNAQ

Poza zwykłymi egzaminami realizowanymi za pomocą Testportalu UNAQ ma też uprawnienia do organizacji testów na licencję pilota, zgodnie z wymaganiami Federalnej Agencji Lotnictwa Cywilnego Meksyku. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzanie testów oraz przesyłanie ich wyników do meksykańskich władz.

Niezależnie od kształcenia studentów uniwersytet często sprzedaje też swoje kursy klientom firmowym. Trudno o lepsze potwierdzenie jakości oferowanej przez niego wiedzy.

UNAQ university aircraft

Poza samolotami cywilnymi UNAQ posiada też sprzęt wojskowy

Wcześniejsze podejście i zmiana

Uniwersytet dostosowuje się do nowoczesnych trendów. W UNAQ nie ma ludzi obawiających się zmiany, ponieważ wszyscy wiedzą, że to ona jest siłą napędową rozwoju.

Z Testportalu w codziennej pracy korzysta w UNAQ 50 osób i ta liczba ma rosnąć. Na uczelni wszyscy mają świadomość, że nauczanie stacjonarne zmieniło się w hybrydowe i że tak już zostanie. Na początku istniała w związku z tym pewna obawa - czy nowa metoda będzie efektywna? Niepokoił możliwy brak wiarygodności wyników testów online, ale teraz, z właściwą platformą, wszystko stało się niezwykle proste. Z aplikacją Testportal dla Microsoft Teams kontrola nad postępami studentów jest łatwa i wszyscy czują się z tym dużo lepiej.

Udostępniając test przez MS Teams, wykładowcy na UNAQ zwykle proszą studentów o włączenie ich kamerek. Słuchacze szybko przyzwyczaili się do tej nowości i obecnie niemal wszystkie ewaluacje odbywają się w taki sposób. Ta metoda wykorzystywana jest również podczas egzaminów wstępnych, w grupach liczących 7-8 kandydatów.

To, co się nie zmieniło i co zawsze pozostanie takie samo, to nasze zaangażowanie. Zawsze tworzymy takie pytania, by łatwo było ocenić rzeczywisty poziom wiedzy studentów. Dzięki Testportalowi jesteśmy teraz pewni ich kwalifikacji.”

Felipe Augusto Lopez Garduza

Dziekan Wydziału Inżynierii UNAQ

Co dla UNAQ i Testportalu przyniesie przyszłość? Wygląda na to, że miesiące ciężkiej pracy, po której setki ludzi będą mogły odmienić swoje życie i spełnić marzenia o karierze. 

Powiązane artykuły

Young Marines and Testportal logos.
Historie klientów

Young Marines i Testportal promują rozwój umysłowy, moralny i fizyczny

Po wybuchu pandemii organizacja dla młodzieży z USA zawiesiła tradycyjne zajęcia. Dzięki zdalnemu ocenianiu z Testportalem szybko przeszła ona na nauczanie online.

Grudzień 27, 2022

3 min

Testportal and ISTD logos.
Historie klientów

Powrót po pandemii i niezwykły sukces szkoleń online

Testportal pomógł ISTD rozwijać się nawet w czasie COVID-19. Dziś ta instytucja pomaga innym budować lepsze schematy rozwoju zawodowego i dostarcza usługi szkoleniowe dzięki nowoczesnym testom online.

Grudzień 06, 2022

3 min

Testportal and Primary School Nr 2 logos.
Historie klientów

Jak Testportal wspiera szkołę w nauczaniu hybrydowym?

Testportal wspierał cyfrową edukację w Szkole Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej jeszcze przed pandemią. W trakcie COVID-19 pozwolił jej zaś łatwo przejść do nauczania zdalnego.

Listopad 22, 2022

3 min