Cennik
Historie klientów

3 min

Regularne testy wiedzy kluczem do światowych sukcesów

Na początku potrzebny jest dobry concept. Tak zespół PWR Racing Team nazywa fazę, podczas której kształtowana jest wizja bolidu. Pojazd ten przez wiele kolejnych miesięcy będzie oczkiem w głowie 70 członków zespołu Strategicznego Koła Naukowego Politechniki Wrocławskiej. Ich pasja i zaangażowanie w projekt już od ponad 12 lat przynoszą realne sukcesy w kraju i na arenie międzynarodowej.

Udostępnij przez:

Testportal and PWR Racing Team

Wiedza techniczna fundamentem sukcesów

Pierwsze miejsce wśród polskich zespołów Formuły Student, 11 zbudowanych bolidów, 120 zaangażowanych sponsorów i firm partnerskich. To tylko kilka liczb, które pokazują, jak dobrze PWR Racing Team czuje się w swojej branży. To Studenckie Koło Naukowe jest niczym dobrze naoliwiona maszyna. Dobrze się składa, bo właśnie takich maszyn potrzebują, aby zwyciężać w zawodach. Każdy dział PWR Racing Team jest bowiem odpowiedzialny za inny element bolidu. Możemy wyróżnić m.in. team odpowiedzialny za napęd, elektronikę, aerodynamikę oraz zawieszenie.

Bolid PWR Racing Team na torze

Nasz zespół jest bardzo interdyscyplinarny. Zbudowanie bolidu od podstaw wymaga wiedzy z wielu dziedzin inżynieryjnych. W celu lepszej organizacji pracy jesteśmy podzieleni na działy, w obrębie którego członkowie muszą posiadać specjalistyczną wiedzę i konkretny zestaw umiejętności. Dodatkowo jako zespół każdy z nas musi znać rygorystyczny regulamin zawodów, który precyzuje projekt naszego bolidu. Dlatego bardzo ważne jest regularne sprawdzanie wiedzy.

Adam Twardowski, Lider techniczny

Ze względu na charakter zadań, które każdego dnia stoją przed zespołem koła naukowego, liderzy zespołów szybko spostrzegli, że konieczne jest regularne sprawdzanie technicznej wiedzy nie tylko kandydatów do zespołów, ale również obecnych członków zaangażowanych w projekt. Ewentualne pomyłki podczas planowania, projektowania czy konstruowania bolidu są po prostu niedopuszczalne. Od kilku miesięcy wszyscy liderzy zespołów regularnie sprawdzają wiedzę członków swoich teamów, korzystając z Testportalu.

Cel: ponadprzeciętne wyniki

Budowa bolidu to trudne zadanie. Sprawienie, że cały zespół będzie posiadał techniczną wiedzę, aby sprostać stale zmieniającym się wymogom i regulaminom, to zadanie jeszcze trudniejsze. Kwalifikacja na zawody odbywa się na podstawie testów, do których przystępują zespoły z całego świata. Oznacza to, że ewentualna porażka w testach poprzedzających zawody skreśliłaby PWR Racing Team z udziału w tych zawodach. Nawet mimo faktu, że stworzyli doskonały bolid.

Testportal wspiera zespół PWR Racing Team, który korzysta z rozwiązania dla instytucji. Dzięki takiemu podejściu, liderzy działów posiadają swoje konta (tzw. subkonta) w ramach jednej licencji, a osoby decyzyjne są w stanie na bieżąco śledzić poczynania konkretnych zespołów w ramach współdzielonej bazy wyników.

Ze względu na liczność członków w zespole i podział na działy bardzo ważnym aspektem jest nadzór Lidera Zespołu i Lidera Technicznego nad całym projektem. Posiadając konta administratorów jesteśmy w stanie kontrolować stan wiedzy całego zespołu dzięki wspólnej bazie wyników, możliwości podglądu testów i oceniania. Rozwiązanie takie skraca proces informacyjny do minimum, co oszczędza czas poświęcany na komunikację w tym aspekcie i pozwala na bardzo szybką weryfikację wiedzy wszystkich członków. Dodatkowo posiadamy wszystkie testy poszczególnych osób w jednym miejscu, niezależnie czy są to testy ogólno zespołowe, działowe czy specjalistyczne.

Radosław Wróbel, Lider Zespołu

Powiązane artykuły

Young Marines and Testportal logos.
Historie klientów

Young Marines i Testportal promują rozwój umysłowy, moralny i fizyczny

Po wybuchu pandemii organizacja dla młodzieży z USA zawiesiła tradycyjne zajęcia. Dzięki zdalnemu ocenianiu z Testportalem szybko przeszła ona na nauczanie online.

Grudzień 27, 2022

3 min

Testportal and ISTD logos.
Historie klientów

Powrót po pandemii i niezwykły sukces szkoleń online

Testportal pomógł ISTD rozwijać się nawet w czasie COVID-19. Dziś ta instytucja pomaga innym budować lepsze schematy rozwoju zawodowego i dostarcza usługi szkoleniowe dzięki nowoczesnym testom online.

Grudzień 06, 2022

3 min

Testportal and Primary School Nr 2 logos.
Historie klientów

Jak Testportal wspiera szkołę w nauczaniu hybrydowym?

Testportal wspierał cyfrową edukację w Szkole Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej jeszcze przed pandemią. W trakcie COVID-19 pozwolił jej zaś łatwo przejść do nauczania zdalnego.

Listopad 22, 2022

3 min