Cennik
Historie klientów

2 min

Jak efektywnie prowadzić zdalną rekrutację?

Oto najważniejsze korzyści, jakie ze współpracy z Testportalem odnosi RSM Poland, jedna z wiodących firm branży doradztwa w Polsce i na świecie. Dzięki nowoczesnym narzędziom do oceniania online może lepiej poznać aplikujących na oferowane stanowiska i wybrać tych, których wiedza i umiejętności są najbardziej dopasowane do potrzeb firmy.

Udostępnij przez:

RSM Poland and Testportal logos

RSM Poland oferuje profesjonalne usługi w obszarach outsourcingu księgowości, doradztwa podatkowego oraz audytu. Należy do globalnej sieci firm konsultingowych, obecnej w 120 krajach i zatrudniającej 48 000 specjalistów. W Polsce działają cztery jej biura, zatrudniające ponad 230 osób. RSM Poland to 10. największa firma audytorska w naszym kraju. By skutecznie działać na wielką skalę, korzysta ona z niezawodnych narzędzi. Jednym z nich jest Testportal, używany do optymalizacji procesów rekrutacji.

Z Testportalu skorzystaliśmy po raz pierwszy w 2017 roku na potrzeby rekrutacji do Działu Audytu. Wybuch pandemii w 2020 roku sprawił, iż szukaliśmy możliwości przeprowadzania większej liczby procesów rekrutacyjnych w formie zdalnej. W szczególności chcieliśmy dać kandydatom możliwość rozwiązywania testów online i uznaliśmy, że Testportal spełni nasze oczekiwania. Efekty były pozytywne i postanowiliśmy odnowić współpracę.

Agnieszka Czarnecka

Specjalistka ds. HR i rekrutacji

Skuteczniejsza i szybsza rekrutacja

RSM Poland rekrutuje specjalistów do działów audytu, księgowości, doradztwa podatkowego, doradztwa prawnego oraz IT. W każdym z nich procesy naboru przebiegają w inny sposób, ale wszystkie prowadzone są w modelu hybrydowym. Początkowe etapy każdej rekrutacji odbywają się online, w tym przez wszechstronne testy na Testportalu, sprofilowane pod konkretne stanowiska. Późniejsze rozmowy z kandydatami mają miejsce już w biurach. Dzięki takiemu modelowi selekcji proces rekrutacji może objąć większą liczbę kandydatów, jest też o wiele szybszy i dokładniejszy.  

Dopasowanie oczekiwań kandydatów do poszukiwanych przez firmę kompetencji weryfikują testy z pytaniami otwartymi, wymagającymi dłuższych odpowiedzi. W testach sprawdzających znajomość języków obcych stosowane są pytania zamknięte z jedną poprawną odpowiedzią. Dzięki możliwości kontroli aktywności rozwiązującego w karcie przeglądarki, jaką daje Technologia Uczciwy Rozwiązujący, wyniki przeprowadzanych testów są bardzo wiarygodne. 

Także kandydaci ubiegający się o pracę w RSM Poland są zadowoleni z możliwości rozwiązania testów rekrutacyjnych w dogodnym dla nich momencie, nawet na smartfonie. Jest to ogromne ułatwienie, które ma znaczący wpływ na pozytywny odbiór całego procesu naboru. Do testów rekrutacyjnych tworzonych przez RSM na platformie Testportal przystąpiło już ponad 1300 osób.

Z uwagi na profil działalności i zakres zadań w firmie, kandydaci cenią sobie możliwość rozwiązywania zadań w Excelu online. Używając Testportalu mogą oni pobrać arkusze na swój komputer, wykonać polecenia, a następnie dołączyć plik do udzielanej w teście odpowiedzi.

Testy online w firmie RSM Poland bardzo usprawniły procesy rekrutacyjne. Pozwoliły szybciej sprawdzić wiedzę i umiejętności większej liczby kandydatów do pracy. Zaoszczędzony czas na pierwszym etapie selekcji pozwala zaś na lepsze poznanie motywacji i kwalifikacji aplikujących podczas kolejnych etapów procesu rekrutacji. 

Powiązane artykuły

Young Marines and Testportal logos.
Historie klientów

Young Marines i Testportal promują rozwój umysłowy, moralny i fizyczny

Po wybuchu pandemii organizacja dla młodzieży z USA zawiesiła tradycyjne zajęcia. Dzięki zdalnemu ocenianiu z Testportalem szybko przeszła ona na nauczanie online.

Grudzień 27, 2022

3 min

Testportal and ISTD logos.
Historie klientów

Powrót po pandemii i niezwykły sukces szkoleń online

Testportal pomógł ISTD rozwijać się nawet w czasie COVID-19. Dziś ta instytucja pomaga innym budować lepsze schematy rozwoju zawodowego i dostarcza usługi szkoleniowe dzięki nowoczesnym testom online.

Grudzień 06, 2022

3 min

Testportal and Primary School Nr 2 logos.
Historie klientów

Jak Testportal wspiera szkołę w nauczaniu hybrydowym?

Testportal wspierał cyfrową edukację w Szkole Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej jeszcze przed pandemią. W trakcie COVID-19 pozwolił jej zaś łatwo przejść do nauczania zdalnego.

Listopad 22, 2022

3 min