Cennik

Jak użyć listy rozwiązujących?

Lista rozwiązujących sprawdzi się świetnie, jeśli przygotowujesz test udostępniany przez indywidualne kody dostępu, ponieważ znacznie przyspieszy Twoją pracę. Zamiast wprowadzać poszczególne adresy e-mailowe ręcznie, dodaj całą ich listę na raz! Kiedy lista rozwiązujących znajdzie się już na Twoim koncie w aplikacji, będzie można używać jej wielokrotnie, w innych Twoich testach online.

Tworzenie listy rozwiązujących

Aby stworzyć listę rozwiązujących na potrzeby testu online na Testportalu, zbierz adresy e-mail od osób, które przystąpią do testu.

 1. W menu głównym aplikacji wybierz Listy rozwiązujących.

 2. Następnie kliknij przycisk Nowa lista.

 3. Wprowadź nazwę w polu Nazwa listy.

 4. Jeśli potrzebujesz, uzupełnij pole Opis (notatki) dodatkowymi informacjami.

 5. W sekcji Lista adresów e-mail dodaj adresy skrzynek pocztowych rozwiązujących. Masz do dyspozycji dwa sposoby:

  • Import danych kontaktowych z pliku – wczytaj z dysku swojego komputera listę adresów e-mail w pliku tekstowym (*.txt) lub CSV (*.csv). Wybierz plik za pomocą opcji Przeglądaj. Lista zaczyta się po kliknięciu Wczytaj.

  • Nowe dane kontaktowe – w polu adres e-mail wpisz po kolei adresy osób, które będą rozwiązywać Twój test. Kliknij przycisk Dodaj po wpisaniu każdego z adresów. Wprowadzone przez Ciebie dane pokażą się w tabeli poniżej. Aby usunąć adres e-mail z listy, wystarczy, że zaznaczysz go i klikniesz przycisk Usuń zaznaczone.

 6. Gdy skończysz dodawać listę zdających, kliknij zielony przycisk Zapisz.

Tworzenie listy rozwiązujących

Tworzenie listy rozwiązujących

Jak użyć listy rozwiązujących w teście?

Jest też możliwość wczytania dodanej wcześniej do konta na Testportalu listy rozwiązujących do wybranego testu w zakładce Dostęp do testu. Aby z niej skorzystać, wybierz "Indywidualny kod dostępu do testu" jako sposób przekazania go do rozwiązania.

Dodaj listę rozwiązujących w zakładce Dostęp do testu

Aby użyć alternatywnej metody, wykonaj następujące kroki:

 1. Upewnij się, że lista rozwiązujących znajduje się już na Twoim koncie na Testportalu (instrukcje znajdziesz wyżej).

 2. Wybierz konkretny test w widoku Moje testy.

 3. W menu Konfiguracja testu kliknij zakładkę Dostęp do testu.

 4. Następnie jako Typ dostępu wybierz Indywidualny kod dostępu. Otworzy to widok Rozwiązujący.

 5. Kliknij przycisk Wczytaj listę rozwiązujących nad tabelą. Zobaczysz wszystkie listy rozwiązujących zgromadzone na Twoim koncie na Testportalu.

 6. Wybierz jedną z list i kliknij przycisk Wczytaj, by potwierdzić.

Wczytaj listę rozwiązujących

W ten sposób możesz dodać listę rozwiązujących do wybranego testu online

Osoby, których adresy e-mail zamieściłeś na liście rozwiązujących, otrzymają wiadomości z indywidualnym kodem dostępu w momencie aktywacji testu. Dowiedz się, jak możesz wysłać je wcześniej.

Twój wybrany typ dostępu do testu to "Indywidualny kod dostępu"? Pamiętaj, że w każdej chwili możesz dodać nowych rozwiązujących do listy adresów mailowych. Będą oni widoczni na liście dla tego konkretnego testu. Nie będzie ich za to w zakładce Listy rozwiązujących w menu głównym aplikacji.

Czy ten artykuł był przydatny?